V indicko-indickém souboji 6.kola byla remis.

5.k: Indka Dronavalli porazila Danelian

a dotáhla se na vedoucí hráčku Koneru.

Koneru ve 3.kole porazila Kosteniuk.

Ženský Grand Prix 2013/14 pokračuje 3. turnajem v uzbeckém Taškentu od 17.9 do 1.10.2013. Další 3 turnaje se hrají v roce 2014.

Po 3 turnajích vede Slovinka Muzyčuk před Gruzínkou Dzagnidze a Ruskou Kosincevou T. Ani jedna z nich ale v Taškentu nestartuje, tím se otevírá cesta k ataku na posici lídryně GP další Gruzínce Kotenašvili, která je na průběžném 4.místě a jeden turnaj již vyhrála (Ženeva 2013) a také největší favoritce, kterou je Indka Koneru Humpy průběžně na 5.místě pouze 10 bodů za Gruzínkou. Indická hráčka zvítězila na 2.turnaji v Dilijanu velice přesvědčivě.

V 1. kole bodovaly obě Indky. Koneru s  Číňankou Wenjun a Dronavalli trochu překvapivě porazila jednu z favoritek Gruzínku Kotenašvili. Koneru Humpy boduje i ve 2.kole. Po 3.kole je v samostatném vedení s plným počtem 3 bodů Koneru Humpy před svou krajankou Dronavalli Harika se 2,5 body. První půlbod ztratila Koneru ve 4.kole s Katerynou Lahno.

Po volném dni nastoupily dámy do 5.kola bojovně naladěné. Z pěti partii skončila remízou jediná mezi vedoucí hráčkou Koneru a Bulharkou Stefanovou. Tím se další Indka Dronavalli dotáhla bodově na svou krajanku Koneru a obě vedou se 4 body a půbodovým náskokem  před skupinkou 3,5 bodových hráček.

V souboji 6.kola mezi vedoucími hráčkami byla zaznamenaná remis. Ve vedení jsou 3 hráčky, k oběma Indkám se přidala Ukrajinka Lahno, všechny 4,5 bodu.

Další bojovné 7.kola přineslo 4 resultáty při 2 remízách. Do samostatného vedení se vrátila Koneru Humpy s 5,5 body.

8.kolo a další vítězství favorizované Koneru Humpy. Tentokráte to odnesla silná Číňanka Zhao Xue, kterou ale tento turnaj zastihl v hlubokém útlumu. Koneru se 6,5 body zvýšila svůj náskok na celý bod před dvojici Lahno, Dronavalli.

9.kolo přineslo největší překvapení v dosavadním průběhu turnaje. Gruzínka Kotenašvilli, které se doposud nedařilo si vyšlápla na suverénní Koneru Humpy a porazila ji v 60 tazích. Indka si přesto, že utrpěla první prohru, udržela vedení a dokonce i 1 bodový náskok, právě před svou soupeřkou.

Již v předposledním 10.kole si indická hráčka  Koneru Humpy zajistila vítězství v turnaji výhrou se slabší Kazaškou Nakhbayevou, zatímco její největší konkurentky pouze remizovaly. Má 1bodový náskok před svou indickou spoluhráčkou Dronovalli.

11. kolo bylo neobyčejně bojovné. Ze 6 partii posledního kola jich resultativně skončilo 5 a jedinou remis zaznamenaly Wenjun s Danielian. I když bylo o vítězce rozhodnuto, dámy chtěly na poslední chvíli vylepšit své posice. Druhá Dronavalli prohrála s Číňankou Zhao Xue, finišující Gruzínka Kotenašvilli na místě třetím naopak bodovala s Bulharkou Stefanovovou a v závěrečné tabulce se posunula na 2.místo. Nejdéle bojovala Humpy Koneru, i přes jisté vítězství v turnaji, chtěla uplatnit svou převahu v souboji s Ruskou Giryou. Nakonec  partie skončila v 67.tahu remízou.

Za vítězství v turnaji si Koneru Humpy připíše do GP 160 bodů a ze 2 turnajů (obou vítězných) jich má 320, tzn. vede v seriálu. Druhá v turnaji Kotenašvilli si připíše 130 bodů a s celkovým součtem 300 (ale ze 3 turnajů) je i v seriálu na 2.místě.