OPEN VALAŠSKÁ BYSTŘICE 2013

 

výsledky 2011

výsledky 2012

Vladimír Karlík, vítěz turnaje

 1½   -   2½

IM Biolek R.jn.- GM Velička P.

Hraje se v příjemném prostředí Hlavního sálu

Společenského domu u Pernických

Pohoštění Valašskobystřických je příkladné.

Franta Folta, nejlepší Novojičiňák

OPEN Val.Bystřice byl zahájen - 1.kolo

Ve 2.kole v  souboji s vedoucím hráčem

jsem neuspěl.       Papán - Obšivač  0 - 1

Zdeněk Šnyta (vlevo) již v partii s lídrem

Karlíkem naznačil své ambice. Po 6.kole

je na  pěkném 3.místě (jako č.13).

V sobotu 7.9. zahájíl oblíbený turnaj ve Valašské Bystřici. Pohostinní organizátoři letos přivítali 58 šachistů. Zúčastní se i vítězové posledních 2 ročníků Cagašik a Juříček. Nejvýše nasazeným podle ELO k 5.9. FM Obšivač Josef 2032.

Z našeho oddílu TJ Nový Jičín je obdobné zastoupení jako v r.2012 5 hráčů a za okr. N.Jičín startuje celkem 7 hráčů. Proti loňským 10ti propad.

1.kolo - favorité vesměs bodovali až na Juříčka, ten se zdržel remízou s Vaníčkem 1744.

V neděli se hrálo dvoukolo. Ve 2.kole největší favorité uspěli, větší úsilí museli vyvinout až v odpoledním 3.kole.

Pro novojičínské bylo 2.kolo hodně smutné, zaznamenali 4 prohry při 2 výhrách a 1 remis. Náladu si vyspravili v kole 3. se ziskem 4/7.

Po první třetině turnaje se ve vedení osamostatnila dvojice Obšivač, Karlík s plným počtem 3 bodů.

4.kolo přineslo souboj dvou vedoucích hráčů a úspěšnější byl Karlík, který se dostal do samostatného vedení s plným bodovým ziskem 4 bodů.

Od 5.kola se hraje o to, kdo sebere FM Karlíkovi alespoň půlbod, aby se situace na čele zdramatizovala a bylo o co hrát. Jinak to bude jeho spanilá jízda. Soupeřem 5.kola mu byl Šnyta a hned se mu to povedlo. Karlík si přesto drží 0,5 b. náskok před Obšivačem a Šnytou.

V 6.kole zaznamenal Karlík druhou remízu, přesto vede a drží 0,5 b. náskok.

Druhá třetina turnaje zamíchala pořadím i bodovými zisky aspirantů na přední posice (do 6.místa). Do popředí se protlačila mladá generace (Balaček - 2, Vaculík - 6, Malý - 8), ale především je obdivuhodný výkon zkušeného Šnyty, který na 3.posici odpůlil Karlíka i Obšivače.

V 7.kole pětibodový Karlík a o 2.místo usilující pětičlenná 4,5 b. skupina vzájemně remizovali. K ním se výhrami přidala Miturová M. a Malčánek, takže před 8.kolem vede Karlík s 5,5 body a za ním bojuje 7mi členná 5ti bodová skupina o medailové posice. Závěr bude nepochybně ještě hodně zajímavý.

8.kole - včele se vytvořila 4 členná skupinka 6 bodových hráčů, nejlepší pomocné hodnocení má Karlík. Protože hraje černými stát se může leccos. Závěrečné 9.kolo pořadím na předních místech již tolik nezamíchalo. Pouze Obšivač přeskočil Balačka na 2.posici a Vaculík z 5.posice klesl až na 11. místo. Takže favorité obsadili přední posice.

 

Info pro rok 2014: předběžný termín je 13.9. - 20.9.2014.