WEB

CHESS24

CH-BOMB

LIVE

Série 4 turnajů Grand Prix, hraná KO systémem určí 2 vítěze, kteří postoupí do Turnaje kandidátů 2020. V turnaji startuje 16 hráčů: Mamedyarov, Vachier-Lagrave, Giri, So, Aronian, Nepomniachtchi, Karjakin, Yu Yangyi, Radjabov, Topalov, Jakovenko, Navara, Wojtaszek, Wei Yi, Harikrishna.

Po 3 turnajích vede sérii Griščuk (vítěz 3. turnaje v Hamburku) před MVL, Mamedjarovem a Nepomňjaščim. Griščuk má prakticky zajištěnou účast v TK 2020. Ze zbývající trojice postoupí ještě 1 hráč.

1. kolo zahajilo 11.12. Všechny 1. partie skončily remízou. Ve 2. partií Navara nezúročil velkou převahu, kterou měl. Partie skončila remízou a souboj jde do TB.

12.12.2019

FIDE Women´s  Grand Prix Series 2019-20

2. turnaj MONAKO

3.12. - 15.12.2019, Monte Carlo, Monaco

Hrají se 4 turnaje: Skolkovo (RUS), Monaco (MON), Lausanne (SWZ), Sardinie (ITA). Startuje 16 hráček, v jednotlivých turnajích 12, tzn. každá hráčka odehraje 3 turnaje. Série určí 2 hráčky do Turnaje kandidátek 2021.

V 1. turnaji zvítězila GM Koneru H. (IND) před mistryní světa Ju Wenjun a vyzyvatelkou Alexou Gorjačkinou. Sledujeme 6 hráček.

POŘADÍ

V Monaku nestartuje mistryně světa Ju Wenjun. Favoritky turnaje lze hledat mezi první čtveřici hráček, tzn. mezi Gorjačkinou, Koneru, Muzyčuk A. a Lagno.

2 kolo přineslo 4 resultáty, opět bodovala Koneru a začíná excelovat jako ve Skolkovu. Nečekala se porážka Gorjačkiny od Kosteňjuk. Po 6. kole se vrátila do čela Gorjačkina, následovaná oběma Indkami, všechny se 4 b. Bojovné 7. kolo určilo v čele turnaje 2 hráčky, Gorjačkinu a Koneru. V 8. kole Gorjačkina porazila Guninu a osamostatnila se v čele turnaje.

Rozhodující partií turnaje pro pořadí v jeho čele bude zřejmě partie posledního kola Koneru - Gorjačkina. V 9. kole podlehla Koneru překvapivě Němce Paehtz. Gorja navýšila svůj náskok na celý bod.

BUDE SE HRÁT

připravuje se

KRAJSKÁ SOUTĚŽ A 2019/20, 5. kolo

15.12.2019, Sokolovna Fulnek

TJ FULNEK  -  ŠO NOVÝ JIČÍN

5. kolem zakončíme letošní část KSA ve Fulneku, který určitě bude urputně bojovat, jak je konečně jejich zvykem. Žádné podceňování, přátele!

RT OK

Novoroční cena zahajuje sérií rapid turnajů OK 2020.

Women's World Chess Championship 2020

4.1. - 24.1.2020, Šanghaj, Vladivostok

JU WENJUN - ALEXANDRA GORJAČKINA

Zápas o mistryní světa mezi obhájkyní titulu a vyzyvatelkou z posledního Turnaje kandidátek se bude hrát v obou státech protagonistek, v Číně a v Rusku. Hraje se na 12 partií + TB.

Prague Internacional Chess Festival 2020

11.2. - 22.2.2020, Hotel Giovani, Praha

V roce 2020 se pražský festival posouva z března na únor. Hrají se 4 postupové turnaje, od Masters přes Challegers a Open po ratingové turnaje. Více se doštete v článku na NŠS.

TURNAJ KANDIDÁTŮ 2020

15.3. - 5.4.2020, Jekatěrinburg, Rusko

8 hráčů, kteří se kvalifikovali se střetne ve 2kolovém kruhovém turnaji, tzn. oběma barvami o vítězství, které stanoví právo vyzyvatele s utkat s mistrem světa o nejvyšší titul.