15.10.2019

FIDE Grand Swiss 2019

10.10. - 21.10.2019, Isle of Man, 16 hod.

Hraje se jako Open švýcarem na 11 kol. Je to další format hledání nejlepších hráčů pro TK. Kvalifikovalo se 150 hráčů dle ELO, k tomu nejlepší žena, nejlepší junior a nejlepší senioři 50+ a 65+ (Jansa). Hrací tempo je 100/40 + 50/20 + 15 min. + 30 sec/tah. Slušný cenový fond a především 1 místo do Turnaje kandidátů 2020 do Jekatěrinburgu.

6. k: 74. Jansa 2452 - Clarke Brand. 2445  0 - 1

V 1. kole Anand 2765 prohrál s Najerem 2635. Řada hráčů 2700+ pouze remizovala.

Ve 2. kole měl Alexej Sarana 2655 (RUS) velké šance pokořit Carlsena. Ten nakonec vydřel remis. Ale je vidět, že Open formát nesvědčí ani nejlepším šachistům.

Ve 3. kole se dostal do čela turnaje Wang Hao. Ve 4. i 5. kole se čelo turnaje vyrovnává, vede skupina 7mi hráčů se 4 b.

13.10.2019

Krajská soutěž A 2019/20, 1. kolo

13.10.2019, Turistická chalupa, Frenštát p/R.

TJ FRENŠTÁT p/R.  -  ŠO NOVÝ JIČÍN   2 - 6

Zahajujeme s okresním rivalem z Beskyd, kterého jsme v loňské sezóně přehráli u nich 2,5:5,5. Na 1. desce za ně hostuje Vysoglad z Kopřivnice a na 2. desku se vrátil Tkadlec. Tito hráči znamenají posílení jejich A týmu.

Po zodpovědném výkonu všech hráčů jsme zvítězili dobrým skóre, když bodovaly všechny bílé figury a remizovaly černé. Výhru zaznamenali: Slavinský, Vinklárek, Mička a Mikoška. Je potěšující, že Robert zvládl 4. desku a Josef se úspěšně "zabydlel" na 8. desce.

Soupeř nastoupil v redukované sestavě.

BUDE SE HRÁT

připravuje se

Okresní přebor NJ 2019/20, 1. kolo

20.10.2019, Klubovna ŠO, Msgr. Šrámka 19, N. Jičín

ŠO NOVÝ JIČÍN B - TJ MOŘKOV B

Týden po zahájení Krajské soutěže zahajuje i Okresní přebor Nového Jičína. Náš B tým se střetne s B týmem Mořkova. Posuzováno podle prům. ELO obou družstev to vypadá pro naše barvy dobře, ale skutečnost může být mnohem vyrovnanější. Nutno hrát velice obezřetně.

LIVE

Hraje se na 9 kol s jedním volným dnem 29.10. Družstvo Česka koučuje již Hráček, Slovensko Sergej Movsesjan, který kupodivu není členem arménského týmu. Carlsen za Norsko nestartuje.

Krajská soutěž A 2019/20, 2. kolo

3.11.2019, Herna ŠO, ul Msgr Šrámka 19, N Jičín

ŠO NOVÝ JIČÍN  -  TJ OSTRAVA C

Ve 2. kole přivítáme první ostravský tým TJ Ostravu C. V loňské sezóně jejich družstvo hrálo v KP, kde skončilo na posledním místě a vypadlo. Hrálo za ně 5 hostů, Valenčík 2073, Trapl 2059, Neumann 1850, Braun 1900 a Grepl 1858. Jejich jasnou jedničkou je Kopec Ladislav 2082, který hrál 3. desku. Doplňující info, v posledním kole prohráli s Kopřivnici 1,5:6,5. Nutno předpokládat, že letos postaví silnější tým.

European Club Cup 2019

9.11. - 17.11.2019, Ulcinj, Černá Hora

Další ročník evropského klubového poháru, který již vyhrál náš AVE Nový Bor. Letos mají (neověřeno) startovat 3 naše týmy.

Ta KOPŘIVNICE D - ŠO NOVÝ JIČÍN B

Ve 2. kole OP NJ zajíždíme do Kopřivnice za jejich D družstvem. Jejich prům. ELO není až tak malé, chce to respektovat. Zejména první a poslední 2 desky v očekávane setavě mohou být rovnocenné našim hráčům. Bojujeme.

LIVE

Série 4 turnajů Grand Prix, hraná KO systémem určí 2 vítěze (finále), kteří postoupí do Turnaje kandidátů 2020. Série se účastní 24 hráčů (20 s nejvyšším ELO v daném období) a 4 hráči nominovaní FIDE. V turnaji startuje 16 hráčů.

Vachier-Lagrave, Grischuk, Nakamura, Nepomniachtchi, Yu Yangyi, Svidler, Radjabov, Topalov, Jakovenko, Navara, Wojtaszek, Wei Yi, Duda, Harikrishna, Vitiugov, Dubov

Krajská soutěž A 2019/20, 3. kolo

17.11.2019, Společenský dům, Mořkov

TJ MOŘKOV  -  ŠO NOVÝ JIČÍN

Los 3. kola nám přinesl nášho nejbližšího souseda v okrese a pro nás dosti nevyzpytatelného z hlediska výsledků. Lépe řečeno "umí" na nás zahrát, co neplatilo v loňském roce. Na jejich půdě jsme zvítězili 2,5 : 5,5, dobře se uvedl Emil, když porazil Hromádku. I letos musíme splnit svou povinnost.

Krajská soutěž A 2019/20, 4. kolo

1.12.2019, Herna ŠO, ul Msgr Šrámka 19, N Jičín

ŠO NOVÝ JIČÍN  -  TJ OSTRAVA JIH

4. kolo a nejsilnější ostravský soupeř. Loni jsme je porazili u nich 3 : 5, když jsme bodovali především na středových šachovnicích. Hráli ale bez svého nejsilnějšího hráče GM Cveka.

Letos jsou podstatně silnější. Po přečtení jejich soupisky se mi ještě teď mlží brýle a budím se ze zlého snu. Posuďte sami: GM Cvek, IM Klíma, IM Michenka. Není co dodat, leda, že ..... pánové titulovaní hráči, prznite krajskou soutěž, vraťte se do ligy.

Krajská soutěž A 2019/20, 5. kolo

15.12.2019, Sokolovna Fulnek

TJ FULNEK  -  ŠO NOVÝ JIČÍN

5. kolem zakončíme letošní část KSA ve Fulneku, který určitě bude urputně bojovat, jak je konečně jejich zvykem. Žádné podceňování, přátele! Chrělo by to zopakovat loňský výsledek 5 : 3, i když byl dosažen na domácí půdě.

10.12. - 24.12.2019, Tel-Aviv, Israel

4. turnaj,  Tel-Aviv

WEB

CHESS24

CH-BOMB

LIVE

Mamedyarov, Vachier-Lagrave, Giri, So, Aronian, Nepomniachtchi, Karjakin, Yu Yangyi, Radjabov, Topalov, Jakovenko, Navara, Wojtaszek, Wei Yi, Harikrishna and 1 more player.

Prague Internacional Chess Festival 2020

11.2. - 22.22.2020, Hotel Giovani, Praha

V roce 2020 se pražský festival posouva z března na únor. Hrají se 4 postupové turnaje, od Masters přes Challegers a Open po ratingové turnaje. Více se doštete v článku na NŠS.